O Yellow nana

Ekologiczny dom?

W Yellow Nana mamy wiele praktycznych pomysłów i rozwiązań, które pozwolą wprowadzić w nasze domowe życie bezpieczne i przyjazne dla środowiska zamienniki.

Z roku na rok zużywamy coraz więcej torebek foliowych, papierowych ręczników, plastikowych butelek czy jednorazowych ręczników papierowych. Plastikowa torba rozkłada się od 10 do 1000 lat, plastikowy kubek jednorazowy czy talerz aż 400 lat, a plastikowa butelka do 500 lat. Niestety tylko 5-10 proc. światowego plastiku podlega recyklingowi.

nasze wartości

Co to jest zasada 4R?

Odrzuć (Refuse) – powiedz NIE wszystkim jednorazowym tworzywom sztucznym, takim jak kubki do kawy, słomki, plastikowe torby, sztućce jednorazowego użytku lub zmniejsz ich użycie.

Zredukuj (Reduce) – wybierz produkty z możliwie najmniejszą zawartością tworzyw sztucznych. Używaj torby wielorazowe, ręczniki kuchenne, woreczki na owoce i warzywa, kupuj biodegradowalne patyczki kosmetyczne zamiast plastikowych.

Ponownie używaj (Reuse) – używaj plastikowych pojemników tyle razy, ile to możliwe. Daj drugie życie ubraniom, w których już nie chodzisz. Zmień przeznaczenie starych, plastikowych rzeczy czy słoików. Stwórz np. fajną doniczkę czy pojemnik na przechowywanie jedzenia.

Odzyskaj (Recycle) – Segreguj śmieci. Kupuj produkty wykonane z materiałów pochodzących z odzysku i wybieraj produkty nadające się do recyklingu.

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.

- Albert Einstein -

Natura jest naga, więc ludzie postanowili przykryć ją śmieciami

- Grzegorz Stańczyk -

Zostaw Ziemię swoim następcom w stanie przynajmniej takim, w jakim ją zastałeś. Staraj się zostawić ją w lepszym. Zachowuj się jak dobry lekarz – nie szkodź

- Anonim -

Zajrzyj do nas na Facebook i Instagram

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach i promocjach marki Yellow Nana?

Zapisz się do newslettera!

    © 2020 Yellow Nana Wszystkie Prawa Zastrzeżone

    Shopping cart

    0

    No products in the cart.

    Hit Enter to search or Esc key to close