Blog thumbnail

Zastąp papierowe ręczniki NIEpapierowymi

Blog thumbnail

Ręczniki papierowe są wszędzie. Używamy ich w domu, w pracy i toaletach publicznych.

Do ich wyprodukowania ich są potrzebne drzewa. Z badań przeprowadzonych w stanie Indianie wynika, że jeśli wszyscy w stanie Indiana użyli by ręcznika papierowego tylko raz w tygodniu, to odpowiada to 3559 ton ręczników papierowych wyrzucanych co roku w stanie Indiana. To tylko jeden ręcznik papierowy na tydzień!

2 tony równa się waga przeciętnego rodzinnego sedana. Gdyby wszyscy w Indianie używali dwóch papierowych ręczników tygodniowo, byłoby to równe 6 718 ton ręczników papierowych wyrzucanych każdego roku.

Oczywiście papier jest wygodny, ale ręczniki bawełniane wielokrotnego użytku mogą wykonywać tę samą pracę. I są bardziej skuteczne.

Niezależny zespół badawczy kierowany przez pana Carla Lehrburger jest zaangażowany w przeprowadzenie pełnego badania wpływu na środowisko, porównującego tekstylia wielokrotnego użytku jako przyjazną dla środowiska alternatywę dla papieru. Oto kilka faktów, które mogą być interesujące.

Ponad 1,6 miliona ton ręczników papierowych używanych w USA w 1988 roku. Konsumpcja ręczników papierowych jednorazowego użytku wzrosła o ponad 40% w ciągu 6 lat.

Chociaż niektóre ręczniki papierowe zawierają zawartość pochodzącą z recyklingu, nie podlegają one recyklingowi po jednorazowym użyciu jako ręcznik. (Dodano środek zwiększający wytrzymałość na mokro.)

Gdy zamiast ręczników papierowych używany jest serwis ręczników z tkaniny, uważa się, że REDUKCJA ODPADÓW. Redukcja odpadów jest najważniejszym priorytetem gospodarki odpadami stałymi (przed recyklingiem) zarówno w USA, jak i Kanadzie.

Pojedyncza rolka ręcznika z tkaniny może zastąpić ponad 30 000 pojedynczych ręczników papierowych.

Zajrzyj do nas na Facebook i Instagram

Newsletter

Chcesz być informowany o nowościach i promocjach marki Yellow Nana?

Zapisz się do newslettera!

    © 2020 Yellow Nana Wszystkie Prawa Zastrzeżone

    Shopping cart

    0

    No products in the cart.

    Hit Enter to search or Esc key to close